x
üye ol.jpg (183 KB)
Sıralama seçin
Ürünleri Filtrele
Toplam 53 ürün görüntüleniyor.
1 2

Pırlanta Tektaş Yüzük

Pırlanta yüzükler geçmişten günümüze gerek evlilik tekliflerinde gerekse birçok kadının parmağında popüler bir takıdır. Tektaş pırlanta ise özellikle evlilik tekliflerinin olmazsa olmazı konumundadır. Göz kamaştıran bir şıklığa sahip bu tektaş yüzükler, büyüleyici bir etkiye sahiptir. Kadın yüzük modelleri arasında belki de en dikkat çeken pırlanta tektaş yüzükler birçok farklı seçeneği içerir. Şıklığıyla dikkat çeken sade ve klasik modeller genel itibariyle yüzük üzerinde tek bir taştan oluşur. Modern ve detaylı tasarımlarda ise yüzük, büyük bir taşın yanı sıra küçük birçok taşla bezenmiş olabilir. Yine detaylı tasarımlarda birçok farklı desene rastlamak da mümkündür. Her kadının hayali olan pırlanta tektaş, estetik görünümleri ile göz kamaştırır. Bu yüzüklerin taşlarının karat ağırlığı, tasarımları ve gövde malzemesi gibi birçok faktörü değişkenlik gösterir. Bununla birlikte pırlanta kesim elmasların her biri kendine hastır. Gözle fark edilmese dahi hiçbir elması bir diğeri ile aynı değildir. Bu yüzükleri abiye kıyafetlerle de günlük kıyafetlerle de kombin yapmak oldukça kolaydır. Fiyatları ise birçok faktöre göre değişiklik gösterir.

Parlaklığıyla Göz Alan Tektaş Yüzük Modelleri

Pırlanta tektaş modelleri birçok farklı şekilde kategorize edilebilir. İlk olarak taşların farklılığıyla sınıflandırmak ise en kolay olanıdır. Bu taşlar, oval, kare, markiz, prenses, damla ve kalp gibi birçok farklı şekilde tasarlanabilir. Bu da dilediğiniz modeli bulmak konusunda elinizi kuvvetlendirecektir. Pırlanta yüzük modelleri tipik olarak yuvarlak hatlara sahiptir. Buna karşın kare tektaş pırlanta seçenekleri de sıkça tercih edilen modellerden biridir. Bu yüzükleri ikinci kategorize etme şekli ise tasarımlarında yatar. Çok farklı tasarımlara sahip tektaş yüzükler bulmak mümkündür. Bu tasarımları sade ve detaylı olarak ayırmak mümkündür. Sade modeller genellikle yüzük üzerinde tek bir taşıyla oldukça şık seçenekler içerir. Detaylı modeller ise birçok yan taşa ve desene sahip olabilir. Kategorize ederken kullanılabilecek bir diğer ayrıntı yüzüğün malzemesidir. Bu yüzükler tipik olarak 14 ayar beyaz altındır. Bununla birlikte farklı modellerde farklı materyallerin kullanılabileceği de bilinmelidir. Tasarımı, taşı ve yüzüğü nasıl olursa olsun zarif pırlanta yüzük denildiğinde akla ilk olarak tektaşlar gelecektir. 

Kadınların Vazgeçilmezi Pırlanta Tektaş

Kadınlar tarafından yüzyıllardır vazgeçilmez bir takı olan pırlanta yüzükler, erkekler tarafından sıklıkla evlenme teklifi yüzüğü olarak kullanılır. Bu durum neredeyse yazısız bir kurala dahi dönüştü denilebilir. Evlilik tekliflerinin büyük bir bölümü tektaş pırlanta yüzükler ile yapılır. Benzersiz tasarımları, parlaklığı ve zarafetiyle bu yüzükler oldukça etkileyicidir. Tektaş yüzük modelleri pırlantaların kaç karat olduğuna göre değer kazanır. Bunun yanı sıra kesim, berraklık ve renkte değerin belirlenmesi konusunda diğer ölçütlerdir. Estetik olarak oldukça şık olan bu yüzükleri kıyafetlerle ve diğer aksesuarlarla kombinlemek ise çok kolaydır. Hem abiye elbiselerle hem de günlük kıyafetlerle tektaş modeller kolayca kombinlenebilir. Yine kolye, küpe, bileklik ve gerdanlık gibi takılarla da bu yüzükleri kombin yapmak oldukça kolaydır. Bu tektaşların bu kadar popüler olmasının nedenlerinden bir diğeridir. Tektaş yüzük fiyatları ise 4C kuralına göre değişiklik gösterir.

Pırlanta Tektaş Fiyatlarında 4C Kuralı

4C pırlantanın kalitesinin ve değerinin tespiti için uluslararası bir standarttır. 4C’ye dahil olan unsurlar ise şu şekildedir; kesim, renk, karat ağırlığı ve berraklık. Bu dört kriter pırlantanın değerini belirler. Pırlanta tektaş fiyatları üzerinde belirli olan temel etken taşlarının değeri olsa da tek faktör bu değildir. Aynı zamanda işçilik ve yan ürünler de fiyatlara doğrudan etki eder. Tasarım özellikleri ve yüzükte kullanılan malzeme fiyatların belirlenmesinde ortaya çıkan kriterlerden diğerleridir. Milad Gold’da avantajlı, uygun pırlanta yüzük fiyatları sizleri bekliyor! Dilediğiniz modeli güven içerisinde satın alarak, şık ve zarif bir yüzük sahibi olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.