x
üye ol.jpg (183 KB)
Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

25 Temmuz 2022

Pırlanta Yüzük Modelleri Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

En güzel pırlanta yüzük sevginizi yansıtan yüzüktür. Özenle hazırlandığınız evlilik teklifinizin mükemmel geçmesi için pırlanta tektaş yüzük seçimini özenle yapmalısınız. Karat, pırlanta takı seçiminde en etkili faktörlerden birisidir. Gramın beşte birine denk olan karat pırlantanın ağırlığını belirtir. Bir karat yaklaşık olarak 200 miligramdır. Karat değerinin büyüklüğü taşın değeriyle doğru orantılıdır. Pırlantanın berraklığı da seçim yapılırken ele alınması gereken diğer noktadır. Elmas kristalleşirken içerisine bazı mineral karışır. Bu mineraller doğal iz olarak bilinir ve minerallerin sayısı ne kadar az ise elmas o denli değerli olur. SI berraklık seviyesi pırlanta tektaş yüzük için ideal berraklık seviyesidir.

Pırlantalarda renk de değişkenlik gösterir. D harfinden başlayarak Z harfine kadar renk seçenekleri bulunur. H rengi ve üzeri harflerdeki renkler yeterli beyazlığı sunar. D harfine ilerledikçe renk daha da beyazlayacağı için fiyatlar da o denli artar. Pırlantanın kesimi de seçiminizde rol oynamalıdır. İnsan elinin değdiği tek nokta olan kesim tasarım pırlanta yüzükler için belirleyicidir. Estetik tasarımlara kesimleri sayesinde kavuşan zarif pırlanta yüzük modelleri sizlerin zevkine göre çeşitlenir. Pırlanta tektaş yüzük fiyatları ise saydığımız bu noktalara göre farklılık gösterir. Elbette taş sayısının artması da pırlanta yüzük fiyatları noktasında etkili olur. Pırlanta beştaş yüzük gibi fazla sayıda pırlantanın bulunduğu modeller ekonomik olarak ayrı bir skalada değerlendirilir.

Pırlanta yüzük seçimi yaparken ele almanız gereken en önemli noktalardan birisi ise yüzük ölçüsüdür. Sevdiğinize evlenme teklifi etmeden önce onun yüzük ölçüsünü almalı ve ona uygun bir pırlanta yüzük tercihinde bulunmalısınız. Her yüzük ölçüsüne göre pırlanta yüzük bulunmakla birlikte sonrasında sorun yaşamamanız adına bu noktayı atlamamalısınız.

Pırlanta Küpe Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hangi tarz küpelerden hoşlandığınızı bilmek seçim yaparken seçenek sayısını azaltmanızı sağlar. Modern, klasik, otantik stiller arasından pırlantanın kesimini göz önüne alarak tercihte bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüz şeklinizi bilmek de pırlanta küpe modelleri arasında seçim yaparken size yardımcı olur. Oval yüz tipine sahipseniz genellikle her küpe tipi size yakışır. Üçgen bir yüz şekliniz varsa tektaş pırlanta küpe gibi yuvarlak ve kısa pırlanta küpe modellerini inceleyebilirsiniz. Kare ve yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler ise yüzlerini daha uzun gösterecek sallantılı pırlanta küpe seçeneklerini değerlendirebilir. 

Pırlanta Kolye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlanta kolye modelleri günlük hayatta kullanabileceğiniz sade tasarımların yanı sıra özel günler için gösterişli parçaları da sizlere sunar. Bu doğrultuda pırlanta kolye için kullanım alanını belirlemek seçim noktasında önemli rol oynar. Özel davetler için şık ve gösterişli detaylara sahip bir pırlanta kolye seçebilirsiniz. Günlük hayatta uğurunuz olacak bir pırlanta kolye için ise daha sade tasarımlara yönelebilirsiniz. Göz alıcı pırlanta kesimleriyle oluşturulan pırlanta kolye koleksiyonu her kadının beğenisini kazacak takıyı sunmayı hedefler. Zengin koleksiyon içerisinde seçim yaparken pırlanta seçiminde dikkat edilmesi gereken karat, berraklık, kesim ve renk faktörlerinin yanında beğenilerinizi göz önüne almalısınız. Zevkinize uygun bir pırlanta kolye seçmek ömür boyu kullanacağınız harika bir pırlanta takıya sahip olmak demektir. Pırlanta kolye fiyatları, pırlantanın kalitesini belirleyen dört faktöre göre belirlenirken pırlanta kolye üzerindeki ek detaylar da fiyatların değişmesinde rol oynar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.