x
üye ol.jpg (183 KB)
Altın Takıların Bakımı

Altın Takıların Bakımı

16 Aralık 2020

Altın Takıların Bakımı

Altın takılarının temizliği için sabunlu suda yıkamak genelde yeterli olur. Bunun için yumuşak bir fırçayla takıları hafifçe fırçalamak ve ardından yumuşak bir bezle iyice kurulayarak parlatmak yeterli olacaktır. Ya da altın kolye zincir gece boyunca diş protezi temizleyici tableti eklediğiniz bir suda bekletilerek temizlenebilir. İnci ve süs taşlarını ise dikkatlice yumuşak bir bezle parlatın.

Altın Takılar Nasıl Muhafaza Edilir

 Takılarınızı pamuklu bir beze sararak, küçük bir takı çantasında muhafaza edin. Banyo gibi nemli ortamlardan ise mümkün olduğunca uzak tutun. Aksi durumda kararmaya neden olabilir. Ortamdaki havada bulunan nemi ve zararlı maddeleri çekmemesi için, takılarınızın muhafaza torbasına veya kutusuna bir parça tebeşir koyabilirsiniz.

Evinizde takılarınız özellikle yüzükleriniz için bir kâse bulundurursanız, böylece çıkarmanız gerektiğinde nereye bakacağınızı tam olarak bilirsiniz. Banyodan mutfağa, yatak odasına kadar, çıkarmanız gerektiğinde yüzüğünüz için belirlenmiş bir yer olacaktır. Böylece kaybolma riskini ortadan kaldıracak ve nerede olduğu konusunda endişelerinizden sıyrılacaksınız. Bu alışkanlığı edinmeniz her açıdan önemlidir. Hem düzensiz kirlenme hem de kaybolma gibi risklerden yeterince uzak kalmış olursunuz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.