x
üye ol.jpg (183 KB)
Sıralama seçin
Ürünleri Filtrele
Toplam 208 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Altın Kolye Çeşitleri

Hem şıklığı ve zarifliği ile göz dolduran hem de dayanıklılığı ile size uzun süreli bir kullanım imkanı sunan altın zincir kolye modelleri bütçenize uygun fiyat seçenekleri ve dikkat çekici tasarımları ile şıklığınızı yansıtan seçenekler arasında yer alır. Altın kolyeler kaliteli yapısı ile şık bir görünüm sağlarken cilt sağlığınıza dost malzemeleri ile ile sık sık tercih ediliyor.

Kadın Altın Kolye

Zevkinize Uygun Zarif Altın Kolye Modelleri

Kıyafetlere hoş bir dokunuş yapan zarif altın kolye çeşitleri sıkça kullanılan aksesuarlar arasındadır. Bu nedenle altın kolye modelleri ve fiyatları çeşitlilik gösterir. Bu modeller arasında çeşitli çiçek, ağaç, meyve, melek, kar tanesi, kalp, sonsuzluk, gezegen, yıldız, hayvan, rakam, harf, isim, figürleri bulunur. Ayrıca altın taşlı kolye gibi modeller de yer alır. Bu modellerin taşları dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Bu modellerin yanı sıra farklı boyut ve görünümlere sahip tasarımlar da vardır. Kolye modelleri arasından stilinize ve kombininize uygun seçim yaparak şık bir görünüm elde etmek mümkündür. 

Kalpli Altın Kolye

Kolye Modellerinin Temsil Ettiği Anlamlar

Kadın kolye modellerinde kullanılan birçok figür bir anlam ifade eder. Sembolik bir anlam taşıyan bu kadın kolye modelleri arasında yer almakta olan altın yonca kolye modelinin, kullanan kişiye iyi bir şans getireceğine inanılır. Aynı zamanda yonca kolyenin sahip olduğu her yaprağın farklı bir anlama geldiği düşünülür. Bir yaprağın şansı, bir yaprağın aşkı, bir yaprağın imanı, diğer bir yaprağın ise ümidi temsil ettiğine inanılır. Diğer bir model olan ay yıldız altın kolye ise ülke sevgisini temsil etmesi ile sıkça tercih edilen modeller arasında yer alır. Sıklıkla tercih edilen modellerden bir diğeri ise altın sonsuzluk kolyesi olarak karşınıza çıkar. Bu model kolyeyi sevdiklerinize hediye etmeniz sonu olmayan sevginizin bir göstergesi niteliğini taşır. Seçenekler arasında yer alan bir diğer model olan kar tanesi figürü de benzersiz olma anlamı taşır. Hayat ağacı figürlü kolye modeli ise ölümsüzlüğü sembolize eder. Böylece kadın altın kolye çeşitleri temsil ettiği anlam bakımından iyi bir hediye tercihi olarak görülmekte olan ürünlerdir.

Taşlı Altın Kolye

Altın Kolye Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Altın kolye seçiminde ürünü kullanacak olan kişinin vücut tipinin göz önünde bulundurulması gerekir. Vücut tipine göre tercih edilecek olan zincir uzunluğu belirlenir. Bu sayede kişi takıyı kullandığında daha güzel bir görüntü elde edebilir. Zevkinize uygun taş, işleme, harf, çiçek gibi figürler, 22 ya da 14 ayar altın kolye seçenekleri ile bulabilirsiniz. Ayar, boyut ve uzunluk oranı gibi çeşitli özelliklerinin yanında altın kolye fiyatları da alışveriş esnasında etkili bir faktördür. En çok satılan altın kolyeler arasında yer alan 14 ayar altın kolye fiyatları da takıda kullanılan taş, altının gramı gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Altın kolyelerin kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da mevcuttur. Kolye üzerinde bir parlatma işlemi yapmak kolyenin duruşunda etkili bir noktadır. Aynı zamanda kararmaların önüne geçmek için kadın altın kolyelerin nemli ortamlardan uzak tutulması gerektiği de bilinmelidir. Altın kolyelerin doğru muhafaza edilmesi hem bu gibi kararmaların önüne geçme hem de özellikle ince bir zincir yapısına sahip olan kolyelerde sık sık görülen düğüm olma gibi durumları önleme açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Siz de farklı modeller arasından zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yaparak kendinizi ya da sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Milad Gold güvencesi ile benzersiz tasarımları en uygun fiyatlara alabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.