x
üye ol.jpg (183 KB)
Sıralama seçin
Ürünleri Filtrele
Toplam 54 ürün görüntüleniyor.
1 2

En Güzel Altın Alyans Modelleri

Alyans, evlilik için karar veren çiftlerin kullandıkları yüzüğe verilen isimdir. Yuvarlak formuyla sonsuzluğu simgeleyen bu yüzükler, beraberliğin bir sembolü haline gelmiştir. Günümüzde Eski Mısır’a kadar dayanan bir gelenek dolayısıyla alyans sol ele takılır. Klasik alyans modelleri oldukça sade bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte klasik modellerin yanı sıra modern tasarımlarda birçok farklı detay da bulunabilir. Altın alyans yüzük sıklıkla tercih edilen bir model olmakla birlikte, beyaz ve rose gibi gibi seçenekler de son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Bu yüzükler genellikle çift alyansı olarak satışa sunulur. Bu alyansların çeşitleri çok fazla olabilir. Özellikle tasarım özellikleri çok fazla çeşitlilik gösterir. Bu da seçim yapma konusunda büyük bir kolaylık sağlar. Gelin adayları için taşlı ve desenli adaylar varken, damat adayları için genellikle sade yüzük seçenekleri tercih edilir.

Sade ve Taşlı Seçenekleriyle Altın Alyans Yüzük Fiyatları

Alyans seçimi yapılırken özellikle kadınlar, tek taş yüzükleriyle uyumlu bir ürün olmasına dikkat ederler. Altın alyans modelleri bazı farklı seçeneklere sahiptir. Bunlar genelde sade, düz ve klasik modelleri içerir. Altın seçeneklerin yanı sıra gümüş modellerde birçok çift tarafından tercih edilir. Altın seçeneklerin yanı sıra gümüş bazı alyans alternatiflerin varlığı da bilinmelidir. Altın yüzük çeşitlerinde rose ve beyaz altın gibi daha nadir rastlanan seçenekleri bulmak mümkündür. Beyaz altın alyans dikkat çekici bir cazibeye sahiptir. Bu yüzüklerin seçimi yapılırken, birbirleriyle uyumlu olması oldukça önemlidir. Erkek alyans çeşitleri genellikle daha sade ve düz şekilde tasarlanır. Alyanslar genellikle çift şeklinde satılır. Erkek modellerinde taş bulunmaz. Gelinler için tasarlanan alyanslarda ise hem sade ve klasik seçenekler bulunabileceği gibi hem de bol taşlı ve işlemeli alternatifler de bulunabilir. Bu eşli alyanslar aynı maden içeriğine ve aynı renge sahiptir. Hem sade alyans modelleri hem de taşlı seçeneklerde kalın ya da ince yüzükler bulunabilir. Özellikle kalın ve uzun parmaklara sahip çiftler daha çok kalın seçenekleri tercih eder. Bu yüzüğün detaylarını göstermesinin yanı sıra şık bir görünüm de elde edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra ince alyans seçenekler zarif bir görünüm sunar.

Sonsuzluğun Simgesi Alyans Yüzük

Alyans seçeneklerde genellikle altın madeni kullanılır. Bunun yanı sıra platin, çelik, titanyum gibi alternatiflere rastlamak da mümkündür. Geleneksel olarak en çok tercih edilen evlilik yüzüğü modelleri altından yapılır. Bu yüzüklerde altının en saf haliyle kullanıldığı biçimi 24 ayardır. Bu alyanslar oldukça esnek ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Yüzük modellerinde pek bu ayar kullanılmamaktadır. Bunun yanı sıra 22, 18 ve 14 ayar alyans seçeneklerini bulmak da mümkündür. 14 ayar alyanslar en sık karşılaşılan seçeneklerdir. Bu seçenekler sert bir yapıya sahiptir. Bu sayede çizilme ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Evlilik yüzüğü seçiminde altın dışında gümüş madeni de tercih edilebilir. Gümüş doğal parlaklığıyla ile oldukça şık bir görüntü oluşturur. Modern görünüme sahip gümüş seçeneklerde rose kaplamalı alternatifler de bulunabilir. Alyans yüzük fiyatları ise birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Alyans Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Altın alyans yüzük fiyatları bazı kıstaslara göre değişkenlik gösterir. Bu kıstasların başında ayar ölçüleri gelir. 14, 18, 22 ve 24 ayar yüzüklerin fiyatları birbirine göre ciddi farklılıklar gösterebilir. Bunun yanı sıra yüzükte uygulanan işçilikte önemli bir diğer kıstastır. Tasarım ve işçilik konusunda özgün ve detaylı modeller fiyatların yükselmesine neden olabilir. Altın alyans fiyatları açısından göz önünde bulundurulması gereken faktörlerden biride, altının piyasa değerinin sürekli olarak değişkenlik göstermesidir. Evlilik yüzüğü fiyatları açısından uygun seçenekler bulmak için Milad Gold ziyaret edilebilir. Milad Gold en şık alyans çeşitlerini geniş bir ürün yelpazesiyle uygun fiyatlara sunar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.